وسایل مورد نیاز برای راه اندازی آرایشگاه

websepanta
سیمین سیمینی
date_range بهمن ۱۱, ۱۳۹۹
message نظر 0
وسایل مورد نیاز برای راه اندازی آرایشگاه

آرایشگری یکی از شغلهایی است که بین خانمها طرفداران زیادی دارد. تنها با داشتن مقداری سرمایه و ثبت نام در دوره های آموزشی آرایشگری، میتوانید اقدام به راه اندازی آرایشگاه برای خودتان کنید. اما مهمترین موضوع در باز کردن یک سالن آرایشگری زنانه، دکوراسیون و نوع وسایل آن است. بسیاری از مشتری ها ممکن است سطح آرایشگاه را بر اساس نوع وسایل و چیدمانی که آرایشگاه دارد، قضاوت کنند.

بنابراین نوع، ظاهر و جنس تجهیزات و وسایلی مورد استفاده در آرایشگاه میتواند تأثیر چشمگیری بر میزان درآمد شما داشته باشد. به این موضوع دقت کنید که صرف نظر از نوع تجهیزات سالن، کیفیت آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر وسایل تان از کیفی بالایی برخوردار باشند، بیشتر عمر میکنند و رضایت مشتری را در پی دارند. علاوه بر این سعی کنید هنگام انتخاب وسایل، راحتی خود را نیز در نظر بگیرید. وسایل باید به نحوی باشند که هنگام استفاده طولانی مدت از آنها کاملا احساس راحتی کنید. در غیر این صورت، ممکن است کمی پس از خرید تجهیزات مجبور به تعویض آنها شوید.

اگر قصد دارید یک سالن آرایشگری باز کنید، اما نمیدانید خرید تجهیزات سالن را از کجا شروع کنید و چه وسایلی بخرید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم مهم ترین وسایلی را که حضور آنها در یک سالن آرایشگاه زنانه ضروری است، ذکر کنیم.


مبلمان و اثاثیه آرایشگاه

اولین چیزی که توجه مشتری را هنگام ورود به سالن آرایشگاه جلب میکند، دکوراسیون، مبلمان و اثاثیه آرایشگاه است. هرچه مبلمان و اثاثیه باکیفیت تر و شیک تری برای آرایشگاه تهیه کنید، احتمال رضایت مشتری بیشتر خواهد بود.به این موضوع دقت کنید که توجه نکردن به انتخاب مبلمان و اثاثیه سالن مناسب، میتواند منجر به پرداخت هزینه های سنگین شود.همچنین از آن جایی که تعداد زیادی از خدمات آرایشگاه، مانند اصلاح، آرایش و کوتاهی مو در سالن اصلی آرایشگاه انجام میشود، نوع چینش و کیفیت مبلمان از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر این، وسایل دیگری که در این دسته بندی قرار میگیرند عبارتند از صندلی مخصوص، آینه، استیشن، چندین سینه و ترالی و پادری.

به جرات میتوان گفت مهم ترین وسیله موجود در آرایشگاه آینه است، به طوری که بدون وجود آن کار آرایشگاه راه نمی افتد. آینه های بسیار زیادی با قابهای متنوع و شیک در بازار وجود دارد. دقت کنید که قاب آینه های آرایشگاه با میزها و مبلمان ست باشند. توجه کنید به دلیل اینکه بسیاری از خانمها برای خدمات اصلاح صورت به آرایشگاه می آیند، انتخاب یک صندلی اصلاح با دوام، با کیفیت و راحت بسیار مهم است.

وسایل مورد نیاز آرایشگاه

وسایل مورد نیاز برای رنگ مو

بخش رنگ مو در هر آرایشگاهی معمولا شلوغ ترین قسمت آن سالن است؛ بنابراین وسایل مورد استفاده در این سالن باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشند. سینک سرشور یکی از مهم ترین تجهیزات موردنیاز برای خدمات رنگ مو است. دقت کنید که یک سینک با کیفیت و مناسب با سالن خودتان انتخاب کنید.  از دیگر لوازم ضروری برای بخش رنگ مو میتوان به صندلی سرشور، رنگ موهای مرغوب، پیشبند، کاسه رنگ مو، برس رنگ مو، حوله، فویل، دستکش، سشوار ایستاده، بار و قفسه رنگ مو اشاره کرد. اگر قسمت رنگ موی سالن تان خیلی شلوغ است، بهتر است یک سشوار باکیفیت و با دوام برای این بخش انتخاب کنید.

کاسه های مخصوص شست و شوی مو

کاسه های مخصوص شست و شوی مو یک سینک است که به طور خاص برای شستشو و شامپو زدن به مو طراحی شده است. بسته به اندازه آرایشگاه خود می توانید به تعداد مختلف کاسه شامپو تهیه کنید ولی نسبت مناسب، یک کاسه شامپو در هر 2-3 صندلی حالت دهنده مو است.

خشک کن های هود

این دستگاه گنبدی شکل برای خشک کردن مو استفاده می شود. در ابتدای راه اندازی آرایشگاه نیازی به خرید خشک کن های هود نیست و یک مورد هم برای آرایشگاه شما کافی است و اگر بودجه شما در آغاز کار محدود باشد، می توانید بدون آن تجارت آرایشگاه خود را به راحتی راه اندازی کنید. با این وجود اگر می توانید یک خشک کن هود خریداری کنید، یک دارایی ارزشمند خواهد بود زیرا به میزان مساوی گرما را برای خشک کردن مو بیرون می دهد و در نتیجه کارایی بهتری نسبت به سشوارهای سنتی دارد.


وسایل مانیکور و پدیکور

بخش پر طرفداری که اخیرا به آرایشگاه ها اضافه شده، بخش مانیکور و پدیکور است. خدمات کاشت و ترمیم ناخن به تازگی به خدمات آرایشگاه های سراسر کشور اضافه شده است و محبوبیت بسیار زیادی نیز دارد. بنابراین سعی کنید برای این قسمت از آرایشگاه، از وسایل مرغوب و باکیفیتی استفاده کنید که در آینده شغلی تان نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. از جمله مهم ترین وسایلی که برای این بخش نیاز دارید، عبارتند از میز مانیکور، صندلی متخصص مانیکور، صندلی مشتری، اسپای پدیکور، صندلی مشتری، شیشه استریلیزه کننده، لامپ لاک خشک کن، سوهان ناخن، صیقل دهنده، ضدعفونی کننده، صندلی استول پدیکور و چرخ دستی پدیکور.

وسایل مانیکور

وسایل اتاق استراحت

از آن جایی که اکثر خدمات آرایشگاهی زمان بر هستند و مشتری باید مدت زمان زیادی را در آرایشگاه بماند، وجود یک اتاق استراحت در آرایشگاه امری بسیار مهم است. دکوراسیون این اتاق باید به نحوی باشد که مشتری در آن احساس راحتی کند و بتواند استراحت مختصری در آنجا داشته باشد. از مهمترین وسایلی که باید برای اتاق استراحت تهیه کنید، میتوان به میز، صندلی، ماکروویو، یخچال و مبلمان راحتی اشاره کرد.


وسایل کوتاهی مو

بخش کوتاهی مو، یکی از مهمترین بخشهایی است که در سالنهای آرایشی زنانه وجود دارد. از آن جایی که بخش عمده مشتریان برای خدمات کوتاهی مو به آرایشگاه مراجعه میکنند، وسایل این بخش باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. از مهمترین وسایل موجود در این بخش، میتوان به تعدادی شانه و برس، سشوار دستی، اتو مو، قیچی پیتاژ، اسپری مو، تیغ، صندلی، پیشبند، آبپاش، کلیپس، سنجاق مو، بیگودی، شامپو اشاره کرد.

وسایل کوتاهی مو

لوازم آرایش مو

این بخش نیز یکی از بخش های پرکاربرد موجود در سالن های آرایشی است. اکثر مشتری هایی که برای خدمات آرایشی به آرایشگاه مراجعه میکنند، درخواست انجام شنیون مو را نیز دارند؛ بنابراین استفاده از لوازم آرایش مو با کیفیت و مرغوب در نتیجه کار نقش به سزایی دارد. مهم ترین لوازم موجود در بخش لوازم آرایش مو عبارتند از انواع پیشبند، حوله، شنل، آینه دستی و صندلی کودک.


لوازم آرایش و میکاپ صورت

لازم به ذکر است که کیفیت و نوع لوازم آرایش مورد استفاده در آرایشگاه، تاثیر فراوانی روی درآمد سالن دارد. به عبارتی دیگر، نوع لوازم آرایش است که تعیین میکند مشتریها از خدمات آرایشگاه راضی هستند یا خیر. به همین دلیل، برای تهیه لوازم آرایشی با کیفیت حتما باید سراغ یک فروشنده مورد اطمینان و کار بلد بروید. از مهمترین و رایج ترین وسایل مورداستفاده در بخش لوازم آرایش، میتوان به انواع کرم پودر، انواع سایه چشم و سایه ابرو، رژ گونه، کانتور، رژ لب، خط لب، ریمل، فر مژه، خط چشم، کانسیلر، زیرساز آرایشی و پرایمر، انواع براش و پد آرایشی اشاره کرد.

وسایل میکاپ

سخن نهایی

اگر میخواهید یک سالن آرایشگاه اختصاصی برای خودتان راه اندازی کنید، فقط داشتن مهارت در انجام این کار کافی نیست؛ بلکه عامل مهم دیگری که در موفقیت آرایشگاه تاثیرگذار است، نوع و کیفیت وسایل مورد استفاده در سالن است. مسلما هر چه از وسایل با کیفیت تر و مرغوب تری برای راه اندازه سالن آرایشی استفاده کنید، موفقیت بیشتری در جلب رضایت مشتری خواهید داشت. بنابراین سعی کنید در تهیه و خرید وسایل سالن آرایشگاه، حتما با افراد متخصص و با تجربهای که سابقه کار در این زمینه را دارند، مشورت کنید.


رایج ترین سوالات در مورد خرید لوازم آرایشگاه

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning