براشینگ مو چیست؟

websepanta
سیمین سیمینی
date_range بهمن ۱۱, ۱۳۹۹
message نظر 0
براشینگ مو چیست؟

آنچه در این مقاله در مورد براشینگ مو خواهید خواند:

عمل حالت دادن به مو توسط لوازم حرارتی گوناگون مانند سشوار و همچنین استفاده از یک برس، براشینگ مو گفته می‌شود. مابا یادگیری براشینگ مو، می‌توانید بدون مراجعه به آرایشگر، موهای خود را به زیبایی حالت دهید. شاید برای شما این سوال پیش آید که چرا باید از براشینگ مو برای حالت‌دهی به مو استفاده شود، زمانی که امکان چنین کاری با استفاده از ژل و اسپری‌های حالت دهنده وجود دارد؟

باید گفت زمانی که با براشینگ، موهای خود را حالت می‌دهید، موهای شما ظاهر طبیعی تری پیدا می‌کنند و همچنین کمتر در معرض آسیب‌های گوناگون قرار می‌گیرند؛ بنابراین لازم است در رابطه با این عمل، اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد تا با براشینگ مو، کاملا آشنا شوید.

براشینگ مو

نکات مهمی که باید قبل از براشینگ مو بدانید

نکته‌ای که در رابطه با براشینگ مو وجود دارد، این است که شما می‌توانید آن را در محیط خانه انجام دهید، اما اقداماتی است که باید پیش از انجام براشینگ انجام دهید تا موهای شما آسیبی نبینند. اگر تا به حال برای براشینگ مو به آرایشگاه مراجعه کرده باشید، متوجه شده‌اید که آرایشگر شما پیش از شروع کار برای براشینگ، موهای شما را با اسپری کردن یک مایع، مرطوب می‌کند. توجه داشته باشید که مایع اسپری شده بر روی موهای شما، آب نیست؛ بلکه ترکیبی از آب و نرم کننده است که میزان آن را می‌توان یک چهارم فنجان نرم کننده و یک پنجم آب در نظر گرفت.

شما با اسپری این محلول بر روی موهای خود، عمل برس کردن را می‌توانید راحت تر انجام دهید. همچنین استفاده از نرم کننده و آب، به حالت دادن موهای شما نیز کمک می‌کنند. توجه داشته باشید که شما با استفاده از نرم کننده، می‌توانید باعث ایجاد درخشش موهای خود شوید که این موضوع در زیبا به نظر رسیدن مو نیز تاثیر دارد. اگر تصمیم دارید موهای خود را رنگ، مش یا دکلره کنید، این کار را چند روز پیش از براشینگ انجام دهید تا موهایتان در یک زمان، کمتر در معرض مواد و حرارت قرار گیرد و آسیبی نبیند.

نکته‌ای که باید پیش از براشینگ مو در نظر بگیرید، این است که موی شما، نباید خیس باشد؛ بنابراین اگر از حمام آمده‌اید و تصمیم دارید این کار را انجام دهید، باید در ابتدا موهای خود را با استفاده از حرارت ملایم سشوار، خشک کنید و زمانی که مو کمی خشک شد، به طوری که نم آب بر روی آن حس شد، براشینگ را شروع کنید. اگر عجله‌ای برای براشینگ ندارید، از حوله برای خشک‌کردن مو استفاده کنید، چرا که استفاده‌ی مداوم از سشوار، می‌تواند باعث آسیب دیدن موهای شما شود.


انواع براشینگ مو

شاید شما تصور کنید که براشینگ برای مدل‌های خاصی از مو انجام می‌شود؛ اما باید گفت براشینگ مو برای انواع مو ممکن است و شما می‌توانید به راحتی و با استفاده از یک سشوار و برس در ساده ترین حالت ممکن، موهای خود با هر مدل و جنسی براشینگ کنید. در ادامه برای شما انواع براشینگ را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا در صورت نیاز، بدانید که چه کاری باید انجام دهید.

براشینگ موهای کوتاه

اگر موهای شما کوتاه است و تصمیم دارید براشینگ انجام دهید، باید به برخی از مسائل توجه داشته باشید. اولین نکته‌ی قابل توجه، فرم و حالت موی انتخابی شما به نظر می‌رسد که باید به طوری انتخاب شود که به فرم صورت و چهره‌ بیاید. نکته‌ی بعدی، انتخاب یک برس مناسب برای براشینگ است که باید برای این کار از یک برس کم قطر استفاده کنید تا بتوانید به خوبی به موهای خود حالت دهید، همچنین باید سشوار را در فاصله‌ی مناسبی از موهای خود قرار دهید تا مو و پوست سر شما آسیب نبینند. اگر موهای شما به حالت خرد کوتاه شده، برای براشینگ باید لایه‌های مو به صورت جداگانه سشوار کشیده شوند.

براشینگ موهای متوسط و بلند

شما برای براشینگ مو متوسط و بلند، امکان سشوار کشیدن در دو حالت از داخل و بیرون را دارید که هر کدام، حالت متفاوتی به موهای شما می‌دهند. شما باید برای براشینگ کردن، موهای خود را به 4 بخش تقسیم کنید و سپس با استفاده از یک برس که سایز آن به نسبت بزرگ است، موهای قسمت عقب سر و با استفاده از برس سایز کوچک یا متوسط، موهای جلوی خود را سشوار بکشید.

براشینگ موی بلند

براشینگ کردن موهای فر

افرادی که موهای فر و مجعد دارند، گمان می‌کنند که امکان براشینگ مو فر وجود ندارد؛ اما باید گفت که این دسته از افراد نیز می‌توانند براشینگ کنند، تنها باید کمی برای این کار حوصله به خرج دهند. توصیه می‌شود که در ابتدا با استفاده از اسپری‌های دو فاز و درجه کم سشوار، وزی موی خود را کاهش دهند و با استفاده از یک برس مناسب، کار براشینگ را انجام دهند. توجه داشته باشید که پس از براشینگ این مدل از مو، از حالت‌دهنده‌هایی که بر پایه‌ی آب هستند، استفاده نکنید، چرا که امکان دارد با استفاده از چنین حالت‌دهنده‌هایی، موهای شما دوباره وز شود.


لوازم مورد نیاز برای براشینگ مو

یکی از موضوعات اصلی برای براشینگ را می‌توان لوازم مورد نیاز برای آن در نظر گرفت، به طوری که اگر حتی شما در این کار مهارت داشته باشید اما لوازم مورد نیاز را نداشته باشید، نمی‌توانید به درستی آن را انجام دهید؛ البته لازم به ذکر است که شما برای براشینگ مو، به لوازم و تجهیزات عجیب و غریبی نیاز ندارید و حتی می‌توان گفت لوازم و تجهیزات لازم برای آن، در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. این لوازم و تجهیزات، شامل مواردی چون سشوار، برس فلزی، گیره یا کلیپس، ماسک مو و نرم‌کننده‌ی مو می‌شوند. شما با در اختیار داشتن این 4 وسیله، می‌توانید به راحتی و در منزل، موهای خود را براشینگ کنید.


اصول صحیح براشینگ کردن مو

تا به اینجا اطلاعاتی در رابطه با براشینگ مو در اختیارتان قرار گرفت، به طوری که الان تا حدودی با این عمل، آشنا هستید. نکته‌ی اصلی که در رابطه با براشینگ مو وجود دارد و باید به آن نیز توجه شود، طریقه و اصول صحیح براشینگ کردن است که نحوه‌ی انجام آن به نحوه‌ی درست، بسیار مهم است. در ادامه این موضوع را برای شما به صورت کامل و جامع توضیح می‌دهیم تا سوال و ابهامی برای شما ایجاد نشود.

 • در ابتدا موهای خود، به‌ویژه قسمت ریشه را به خوبی شست و شو دهید، چرا که اگر موهای شما چرب باشد، از براشینگ کردن موی خود، نتیجه‌ی مطلوبی نخواهید گرفت
 • پس از شست و شو، از نرم کننده یا ماسک‌های مو که برای صاف کردن مو استفاده می‌شوند، استفاده کنید. با استفاده از نرم کننده و ماسک مو، موهای شما به خوبی صاف و نرم می‌شوند که این موضوع برگرفتن نتیجه‌ی مطلوب، تاثیر دارد.
 • نوبت به خشک‌کردن موها می‌رسد؛ اگر شما زمان کافی برای خشک‌کردن موی خود را دارید، بهتر است اجازه دهید موی شما در هوای اتاق به آرامی خشک شود و حتی‌الامکان سعی کنید از سشوار استفاده نکنید، اما اگر برای براشینگ کردن عجله دارید، می‌توانید از حرارت پایین سشوار استفاده و خیسی موی خود را از بین ببرید.
 • پس از آنکه خیسی موی شما به نم و رطوبت تبدیل شد، موهای خود را به چهار دسته‌ی گوناگون تقسیم کنید. سپس حرارت سشوار را تنظیم کنید، توجه داشته باشید که حرارت باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که به موی شما آسیبی وارد نکند، چرا که گاهی اوقات شاهد شرایطی بوده‌ایم که در آن فرد برای آنکه کار سریع‌تر به اتمام برسد، از حرارت بالا استفاده کرده و آسیب‌های گوناگونی برای موهای خود ایجاد کرده است.
 • دسته‌بندی موهای خود را با استفاده از کلیپس و گیره، از دیگر دسته‌ها جدا کنید تا با بخش‌های جدا شده دیگر قاطی نشوند. سپس از موهای پشت سر خود شروع به سشوار کشیدن کنید. توجه داشته باشید که موهای خود را با دست، کمی به سمت بالا بگیرید تا گردن و پوست سر شما با حرارت سشوار آسیب نبینند.
 • دسته‌ای از موی خود را به دور برس مناسبی که انتخاب کرده‌اید، بپیچید و با استفاده از سشواری که آن را در زاویه 90 درجه تنظیم کرده‌اید، از قسمت زیر و رو، سشوار کنید؛ این کار را تا جایی ادامه دهید که موهای شما کاملا صاف و تخت شوند. توجه داشته باشید که لایه‌های مو را نازک بردارید تا بتوانید به خوبی آن‌ها را سشوار بکشید.
 • برای سشوار کردن قسمت جلویی مو، باید موها را به سمت صورت و قسمت بالا سشوار بکشید؛ شما باید برس را به حالت دورانی به دور موهای خود بپیچانید و با استفاده از حرارت سشوار، تارهای موی خود را حالت دهید و سپس حرارت را از موی خود بردارید و موها را به آرامی از دور برس خارج کنید.
 • پس از آنکه سشوار کردن موی شما به پایان رسید، می‌توانید فرم موی خود را با توجه به سلیقه‌ی خود انتخاب و درست کنید؛ همچنین اگر مایلید که موهای شما در مدت طولانی در همان حالت بماند، می‌توانید از حالت‌دهنده‌های مو استفاده کنید، اما استفاده از این مواد باید با توجه به نکات گوناگونی انجام شود، چرا که اگر حالت‌دهنده‌ی مناسبی را انتخاب نکنید، امکان دارد موهای شما با استفاده از این مواد در مدت زمان طولانی، آسیب ببینند.

نحوه ی براشینگ کردن مو

 •  برس مو را باید از قسمت پایین مو به سمت ریشه به طور کامل بکشید.
 • براشینگ را همزمان با موقعی که موهای خود را رنگ یا دکلره کرده‌اید، انجام ندهید.
 • فاصله‌ی سشوار نسبت به موها را رعایت کنید، به طوری که آن باید حداقل 10 سانتی‌متر از موی شما فاصله داشته باشد.
 • از برسی استفاده کنید که برای موی شما مناسب باشد و باعث خستگی دستتان نشود.
 • اگر از سشوار استفاده‌ی زیادی دارید، لازم است موهای خود را هر چند وقت یکبار با استفاده از ماسک و سرم، تقویت کنید.

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله توضیح کاملی از براشینگ مو در اختیارتان قرار گرفت، به طوری که اکنون می‌توانید به راحتی و در منزل خود، با استفاده از ساده ترین لوازم، این کار را انجام دهید. در آخر امیدواریم که به سوال های ذهن شما، پاسخ کامل و بدون نقصی داده باشیم تا در هنگام پرداختن به این کار، مشکلی برای شما به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning