قیچی پیتاژ چیست؟

websepanta
سیمین سیمینی
date_range بهمن ۱۱, ۱۳۹۹
message نظر 0
قیچی پیتاژ چیست؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پیتاژ کردن مو، یک تکنیک کوتاهی مو به حساب می‌آید که آرایشگر برای انجام آن به قیچی و تیغ‌های مخصوص نیاز دارد؛ همچنین فرد باید در انجام آن مهارت کامل داشته باشد تا بتواند کار را به درستی انجام دهد.

پیتاژ مو بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که از موهای بلند و پرپشت برخوردار هستند، آن‌ها با استفاده از این شیوه، حجم موهای خود را کم می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود موهای آن‌ها علاوه بر آنکه دچار مشکلاتی چون موخوره نشوند، زیبا نیز به نظر برسند. خرید قیچی پیتاژ، اولین موضوعی است که شما باید به آن توجه داشته باشید، چرا که نیاز اصلی برای انجام این کوتاهی، قیچی است.

شما با استفاده از قیچی مخصوصی که برای این کار در نظر گرفته شده، می‌توانید موها را به زیبایی خرد کنید، به طوری که رد قیچی بر روی موها دیده نشود؛ تنها باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید قیچی پیتاژ به برخی از نکات دقت شود تا بتوانید خرید مناسبی انجام دهید؛ از همین جهت تصمیم داریم در این مقاله اطلاعات مهم و لازمی را در رابطه با این قیچی در اختیارتان قرار دهیم تا در زمان تهیه‌ی آن انتخاب مناسبی انجام دهید.

قیچی پیتاژ آرایشگری

قیچی پیتاژ چیست؟

قیچی پیتاژ مهمترین وسیله‌ای محسوب می‌شود که شما برای کوتاهی مدل پیتاژ به آن نیاز دارید، بنابراین لازم است به خوبی با آن آشنا شوید. پیش از هر چیزی لازم است بدانید که این قیچی تحت نام‌های دیگری چون قیچی تکسچرایزینگ، قیچی اره ای یا قیچی اسکراب به فروش می‌رسد و منظور از این موارد، همان قیچی پیتاژ است.

زمانی که برای خرید قیچی پیتاژ اقدام می‌کنید، با دو مدل گوناگون از این وسیله روبرو می‌شوید که این دو مدل را می‌توان قیچی که یک طرف آن از اره است یا به اصلاح یک طرف آن حالت تکسچر دارد و مدل دوم را قیچی که دو طرف آن اره یا تکسچر دارد، در نظر گرفت. هر یک از این دو مدل ویژگی متفاوتی نسبت به مدل دیگر دارند که این موضوع باعث می‌شود شما پیش از استفاده از این دو مدل، به خوبی با آن‌ها آشنا شوید و سپس با توجه به هدف و نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

شما با خرید قیچی پیتاژ مدل دوم که برای دو طرف آن از اره استفاده شده است، می‌توانید 25 درصد از حجم موهای خود را کم کنید، از این مدل بیشتر برای کوتاهی موهای کلاسیک استفاده می‌شود. در رابطه با این موضوع باید این نکته را در نظر بگیرید که فواصل بین دندانه‌های اره در نظر گرفته شده برای قیچی، یک اندازه باشند تا شما بتوانید به درستی 25 درصد از حجم موی خود را کم کنید.

قیچی کوتاهی مو

اگر تصمیم دارید موهای فشن را حجم گیری کنید، خرید قیچی پیتاژ نوع اول را پیشنهاد می‌دهیم. شما با خرید این مدل، امکان کوتاهی و حجم گیری را تا 50 درصد خواهید داشت. این مدل به‌گونه‌ای طراحی شده است که یک طرف آن همانند قیچی‌های معمولی سطح صاف و طرف دیگر آن‌ حالت اره ای دارد. فاصله‌ی بین دندانه‌های تیغه‌ی به کار رفته برای این مدل، عموما بین 4 تا 16 صدم میلی متر در نظر گرفته می‌شود که به شما اجازه می‌دهد مو را به خوبی و با دقت بیشتر کوتاه و حجم گیری کنید.

توجه داشته باشید که پیتاژ مو برای افرادی که از موهای ضخیم و کوتاه برخوردار هستند، مناسب نیست و باعث می‌شود مو زیبایی خود را از دست بدهد؛ اما اگر موهای شما بلند و پرپشت است به طوری که نمی‌توانید به راحتی آن را کوتاه یا نگهداری کنید، پیتاژ بهترین راه حل محسوب خواهد شد. موهای شما با کوتاهی با مدل پیتاژ، به صورت خطی حجم گیری می‌شوند و همچنین به دلیل آنکه موها با یکدیگر سایش نخواهند داشت، مشکلاتی نظیر موخوره برای آن‌ها وجود نخواهد شد.

علت آنکه موها پس از کوتاهی با قیچی پیتاژ در یک سطح صاف قرار می‌گیرند یا انتهای آن‌ها سوزنی شکل می‌شوند را می‌توان قرار گیری منظم و یکدست دندانه‌های اره‌ی به کار رفته در قیچی در نظر گرفت. اگر تصمیم دارید موهای صاف را پیتاژ کنید، پیشنهاد ما به شما خرید قیچی پیتاژ برای پیتاژ چرخشی است، چرا که کوتاهی با استفاده از این شیوه به دلایل گوناگون چون ساییده و پرتاب نشدن مو، می‌تواند باعث محافظت بیشتر از مو شود.

موضوع دیگری که پس از خرید قیچی پیتاژ باید در نظر بگیرید، نحوه‌ی استفاده و در دست گرفتن آن است؛ پس از آنکه توانستید این قیچی را در دست بگیرید، حرکت دست شما حائز اهمیت واقع خواهد شد؛ یعنی شما باید به خوبی در استفاده از این قیچی مهارت کسب کنید تا بتوانید برای کوتاهی از آن بهره ببرید.


کاربرد قیچی پیتاژ

با توجه به توضیحاتی که در اختیارتان قرار گرفت، اکنون می‌دانید که قیچی پیتاژ چیست و از چه مدل‌هایی برخوردار است؛ اما سوال دیگری که در رابطه با این مدل قیچی برای بسیاری از افراد پیش می‌آید، این است که قیچی پیتاژ چه کاربردی دارد؟.

مهمترین کاربرد این قیچی، استفاده از آن برای کاهش حجم مو است، به طوری که شما با یکبار استفاده از قیچی مخصوص، می‌توانید حجم به نسبت بالایی از موی خود را کم کنید؛ البته توجه داشته باشید که تنها کاربرد این قیچی، کاهش حجم مو نیست و در برخی از شرایط از آن برای حجم دهی یا صاف کردن مو نیز استفاده می‌شود.

تنها باید دقت داشته باشید که خرید قیچی پیتاژ را متناسب با نیاز خود انجام دهید و همچنین از نحوه در دست گرفتن و حرکات لازم دست برای مدلی که مد نظر دارید، مطمئن شوید؛ اگر شما چنین مسائلی را در نظر نگیرید، نمی‌توانید مدل مورد نظر خود را به درستی در آورید و حتی امکان دارد برای موهای فرد مشکلات متفاوتی نیز ایجاد شود.

قیچی پیتاژ

معرفی برندهای قیچی پیتاژ

زمانی که برای خرید قیچی پیتاژ اقدام می‌کنید، با برندهای گوناگونی از آن‌ها مواجه خواهید شد که لازم است در رابطه با آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید خرید خود را انجام دهید، چرا که کیفیت محصول شما در روند کار تاثیر خواهد داشت و بهتر است به این مسئله توجه ویژه‌ای شود. در این بخش از متن تصمیم داریم بهترین و معروف‌ترین برندهایی که در زمان خرید قیچی پیتاژ با آن‌ها مواجه می‌شوید را بررسی کنیم تا شما با برندهای گوناگون و ویژگی آن‌ها آشنا شوید و سپس تصمیم مناسبی برای خرید بگیرید.

قیچی پیتاژ برند جف رئیسی

جف رئیسی یکی از برندهایی محسوب می‌شود که در زمینه‌ی آرایشی و بهداشتی محصولات گوناگونی را طراحی کرده است. یکی از محصولات این برند را می‌توان قیچی پیتاژ در نظر گرفت که در طراحی آن از تیغه‌های با کیفیت و تیزی استفاده شده و به فرد اجازه می‌دهد به راحتی از آن برای کوتاهی مو استفاده کنند.

نکته‌ی دیگری که در رابطه با قیچی پیتاژ برند جف رئیسی حائز اهمیت است، تیغه‌ی به کار رفته در آن محسوب می‌شود که این طراحی به‌گونه‌ای انجام شده که بر روی مو رد قیچی نماند. اگر تصمیم به خرید قیچی پیتاژ دارید، برند جف رئیسی می‌تواند انتخاب مناسبی به نظر برسد. توجه داشته باشید که برای کوتاهی، مدل مناسب قیچی پیتاژ را خریداری کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید.

قیچی پیتاژ برند تایچی

از دیگر برندهای خارجی که به تولید و عرضه قیچی پیتاژ پرداخته است را می‌توان برند تایچی در نظر گرفت. این برند، قیچی‌های گوناگونی را روانه بازار کرده که قیچی پیتاژ تایچی نیز یکی از انواع گوناگون محصولات این برند به حساب می‌آید. از ویژگی‌های قیچی این برند باید به مواردی چون بهره‌گیری از تیغه ال مانند که استفاده از آن بر روی مو ردی ایجاد نمی‌کند اشاره کرد؛ علاوه بر این موضوع جنس و کیفیت این محصول است که سبب محبوبیت آن شده، تیغه‌ی به کار برده شده در قیچی تایچی، تیزی پایداری دارد که به آرایشگر کمک می‌کند با استفاده از آن کوتاهی مو را با دقت و سرعت بیشتر انجام دهد.


پیتاژ کردن برای چه موهایی مناسب است؟

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که پیتاژ کردن برای هر مویی مناسب نخواهد بود و شما باید پیش از اقدام برای چنین موضوعی، مطمئن شوید که پیتاژ می‌تواند شیوه‌ی خوبی برای کوتاهی باشد یا بهتر است از شیوه‌های گوناگون دیگر استفاده کنید.

افرادی که از موهای لخت و صاف برخوردار هستند، می‌توانند پیتاژ مو را مناسب ترین شیوه برای شکل و حالت دهی موی خود در نظر بگیرند؛ البته توجه داشته باشید که اگر موی شما خیلی بلند است به سراغ این مدل از کوتاهی نروید، چرا که به موهای شما حالت شلختگی و بی نظمی می‌دهد.
همچنین افرادی که موهای ضخیم دارند و موهای آن‌ها از حجم بالایی برخوردار است، باید با استفاده از این شیوه، موهای خود را مرتب کنند؛ لازم به ذکر است که پیتاژ، شیوه‌ی مناسبی برای افرادی که موهای خیلی کوتاه و ضخیم دارند، نخواهد بود و نمی‌تواند مدل زیبایی را برای این مدل مو ایجاد کند.

زمانی که شما برای خرید قیچی مخصوص این نوع از کوتاهی اقدام می‌کنید، با انواع گوناگون قیمت قیچی پیتاژ مواجه می‌شوید که هر یک از این قیمت‌ها بر اساس مسائل گوناگونی چون کیفیت و برند، مدل قیچی، نوع تیغه، تعداد دندانه‌های آن و … تعیین می‌شود؛ بنابراین در زمان خرید قیچی پیتاژ به این مسائل توجه داشته باشید تا محصول مناسبی را خریداری کنید. ما برای خرید قیچی پیتاژ، به شما سایت وولند را پیشنهاد می دهیم؛ شما می توانید محصول مورد نظر خود را از این سایت سفارش و در زمان معین درب منزل تحویل بگیرید.


سوالات رایج در مورد قیچی پیتاژ

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning