آشنایی با برس های حرارتی

websepanta
سیمین سیمینی
date_range بهمن ۱۱, ۱۳۹۹
message نظر 0
آشنایی با برس های حرارتی

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یکی از موضوعاتی که سالیان سال تا به الان وجود داشته، شیوه و لوازم لازم برای صاف کردن مو است. دستگاه و شیوه‌های گوناگونی برای صاف کردن مو معرفی شده اند که هر کدام مزیت و معایبی دارند. برس حرارتی یکی دیگر از وسایلی محسوب می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن موهای خود را صاف و لخت کنید. در ادامه متن تصمیم داریم برس حرارتی را برای شما معرفی و مزایا و معایب آن را نیز بررسی کنیم.


برس حرارتی چیست؟

برس حرارتی را می‌توان ترکیبی از دو وسیله در نظر گرفت که با استفاده از آن امکان صاف کردن و گاهی اوقات با توجه به مدل آن، حالت دادن نیز وجود دارد. استفاده از این وسیله کار را برای افراد به ویژه خانم‌هایی که مو بلندی دارند، راحت کرده است. برس حرارتی در واقع همان برس شانه کردن مو است که در کنار وظیفه‌ی اصلی، نقش سشوار یا اتو مو را نیز دارد.

امکان استفاده از این وسیله برای زمان‌هایی که شما تصمیم دارید موی خود را صاف و لخت کنید، وجود دارد و برای این کار تنها باید اجازه دهید برس گرم شود، پس از گرم شدن برس، با آن موهای خود را طبق همیشه برس بکشید، پس از چند بار برس کشیدن مو از بالا به پایین، متوجه می‌شوید که موهای شما صاف و لخت شده است؛ همچنین اگر شما موهای به نسبت فر و وزی دارید، می‌توانید بعد از استحمام، موهای خود را با این برس خشک و صاف کنید.

اگر شما از آن دسته خانم‌هایی هستید که خیلی وقت و حوصله برای موهای خود به خرج نمی‌دهید و علاقه‌ای به استفاده از اتو مو و سشوار ندارید، این برس پیشنهاد مناسبی به نظر می‌رسد.

برس های حرارتی

برس حرارتی بهتر است یا اتو مو

شاید برای شما این سوال مطرح شود که برای صاف و لخت کردن مو کدام یک از لوازم مناسب است؛ برس حرارتی یا اتو مو؟ باید گفت جواب به این سوال، ملزم به در نظر گرفتن برخی از شرایط است، یعنی باید شرایط گوناگونی را بررسی کنید و سپس با توجه به آن‌ها تصمیم بگیرید استفاده از برس حرارتی بهتر است یا اتو مو.

برخی از مواردی که می‌توانید برای تصمیم‌گیری به آن‌ها توجه داشته باشید را بررسی می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید و طبق آن‌ها تصمیم درستی بگیرید. در ابتدا قدرت این دو دستگاه را در نظر بگیریم. اتوهای مو حرارت را به طور مستقیم با توجه به صفحه‌ای که در آن‌ها به کار رفته به موی شما می‌رسانند، میزان حرارتی که اتو مو تولید می‌کند به نسبت برس های حرارتی بیشتر است و اگر شما موهای بسیار فر یا وز دارید، اتو مو را پیشنهاد می‌دهیم، چرا که امکان دارد برس نتواند به خوبی موهای شما را صاف کند.

از طرفی آسیبی که به موهای شما با استفاده از اتو مو وارد می‌شود، بیشتر از آسیبی است که با برس های حرارتی می‌بینند، بنابراین اگر موهای نازک و حساس دارید و از طرفی علاقه مند به موهای لخت و صاف هستید، برس گزینه‌ی مناسب تری به نظر می‌رسد. توجه داشته باشید که هر دوی این وسایل مدل‌های گوناگونی دارند و تا به الان مدل‌های گوناگونی از آن‌ها وارد بازار شده است؛ بنابراین شما باید پیش از خرید این دو محصول، ویژگی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده را مورد بررسی قرار دهید و آن‌ها را با نیاز خود بسنجید و در صورت مناسب بودن، دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید.

برس حرارتی

مزایای استفاده از برس حرارتی

همانطور که گفته شد، هر دستگاه از مزایا و معایبی برخوردار است که شما باید پیش از تهیه، آن‌ها را بررسی کنید. برس حرارتی از این قضیه مستثنا نیست و استفاده از آن مزایا و معایبی را به همراه دارد که تصمیم داریم به آن‌ها اشاره کنیم تا با بررسی آن‌ها بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید.

اولین و اصلی ترین مزیتی که برای این دستگاه می‌توان در نظر گرفت، این است که شما با تهیه آن، در واقع چند دستگاه را باهم تهیه کرده اید، چرا که این دستگاه کارهایی که اتو مو و سشوار انجام می‌دهد را نیز دارد؛ بنابراین شما با استفاده از آن، زمان خود را به بهترین حالت حفظ کرده اید، چرا که شما در زمان استفاده از اتو و سشوار به یک برس معمولی نیز نیاز دارید اما اگر از این وسیله استفاده کنید، دیگر نیازی به برس معمولی نخواهید داشت.

در تهیه آن‌ها به طور معمول از صفحات سرامیکی استفاده شده، همچنین حرارت آن به دندانه‌ها از طریق مادون قرمز می‌رسد که این دو مورد باعث حفظ بافت موی شما می‌شوند و احتمال آسیب دیدگی مو را کم می‌کنند. در طراحی انواع گوناگون این برس به طور اغلب، ویژگی تنظیم دما را لحاظ می‌کنند تا شما با توجه به نیاز و جنس مویی که دارید، یکی از دماها را انتخاب کنید.

امکان استفاده از این وسیله برای اکثر موها وجود دارد و شما با بهره گیری از آن می‌توانید موهای صاف و ابریشمی داشته باشید. دندانه‌هایی که در طراحی این برس مورد استفاده قرار گرفته اند، جنسی از آهن دارند که با لایه‌ای از سرامیک پوشیده شده اند. این موضوع می‌تواند باعث پخش حرارت به صورت یکنواخت و ملایم بر روی مو باشد.

برس های حرارتی در کل با توجه به مدلشان، کاربرد متفاوتی دارند، برای مثال شما با استفاده از آن‌ها علاوه بر آنکه موهای خود را شانه می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را صاف یا حالت نیز بدهید. توجه داشته باشید که تمام این ویژگی‌ها، همگی در یک وسیله دیده می‌شوند و با استفاده از آن امکان صرفه جویی در وقت و هزینه برای شما وجود دارد.

کار با این وسیله در مقایسه با وسایل دیگر آسان تر است. اگر شما برای سشوار یا اتو کردن مو به کمک فرد دیگری نیاز دارید، در هنگام استفاده از برس حرارتی چنین نیازی نخواهید داشت و خودتان می‌توانید به راحتی موهای خود را شانه یا صاف کنید و به دلیل آنکه سیستم تنظیم دما برای این وسیله در نظر گرفته شده، دیگر نباید نگران آسیب به پوست سر و موی خود نیز باشید.


بهترین مارک های برس حرارتی

برندهای گوناگونی تا به حال به ساخت و طراحی برس های حرارتی پرداخته اند و برای هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های گوناگونی را در نظر گرفته اند. در این قسمت تصمیم داریم بهترین برندهایی که برس حرارتی در میان محصولات آن‌ها است را بررسی کنیم تا در زمان خرید انتخاب درستی داشته باشید.

برس حرارتی فیلیپس مدل BHH880

فیلیپس یکی از برترین برندهای تولید لوازم برقی محسوب می‌شود که به تولید برس حرارتی نیز پرداخته است. جنس صفحاتی که در مدل BHH 880 به کار رفته از سرامیک تورمالین است که در زمان اتصال به برق به خوبی گرم می‌شود و این گرما را به خوبی به موهای شما انتقال می‌دهد. صفحه‌ی پهنی که برای این مدل مشاهده می‌کنید به شما این امکان را می‌دهد که حجم بیشتری از موهای خود را در مدت زمان مشخصی شانه کنید.

میزان دمایی که با این دستگاه می‌توانید داشته باشید، در بازه 170 تا 200 درجه سانتی گراد است که باید متناسب با موی خود آن را تنظیم کنید. ویژگی‌های دیگری در طراحی این دستگاه لحاظ شده که می‌توان به مواردی چون تولید یون، سیستم خاموشی خودکار پس از 60 دقیقه، طراحی دندانه‌های جدا برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست سر و 247 دندانه دیگر که 111 تا از آن‌ها گرما ده هستند اشاره کرد. این دستگاه انتخاب مناسبی برای صاف و لخت کردن انواع موها به نظر می‌رسد که با تهیه آن امکان استفاده از آن برای شما مهیا می‌شود.

بهترین مارک برس حرارتی

برس حرارتی بابلیس مدل HSB101E

برس حرارتی مدل HSB101E وزنی برابر با 340 گرم و نیز ابعادی برابر با 4*8*27 سانتی متری دارد که استفاده از آن را راحت کرده است. برای طراحی این مدل از صفحات سرامیکی استفاده شده که از 42 دندانه سرامیکی، 50 دندانه سیلیکونی و 34 دندانه پلاستیکی تشکیل شده؛ قابلیت‌های متفاوت دیگری برای این دستگاه لحاظ شده که می‌توان به مواردی چون فناوری تولید یون، خاموش شدن خودکار پس از 70 دقیقه، قابلیت تنظیم دما در سه حالت مختلف، برخورداری از صفحه نمایشگر و موارد دیگر اشاره کرد.

بهترین مارک برس حرارتی

برس حرارتی بای بابیلیس نانو مدل ST-3999

صفحات این مدل از بابلیس نیز همانند دو مدل دیگر از سرامیک در نظر گرفته شده که در مدت 30 ثانیه پس از اتصال به برق به خوبی گرم می‌شوند. گستره دمایی که برای مدل ST-3999 مشاهده می‌شود از 220 تا 240 سانتی گراد و بیشینه آن 230 سانتی گراد است. در طراحی این دستگاه از فناوری تولید یون استفاده نشده اما مزیت‌های دیگری چون سیستم خاموش شدن خودکار پس از 60 دقیقه، قابلیت تنظیم دما، صفحه نمایشگر، سیم گردان با طول مناسب و ویژگی‌های دیگر در این دستگاه مشاهده می‌شوند.

برس های حرارتی

برس حرارتی مدل Promax 8000

استفاده از برس حرارتی مدل Promax 8000 به شما این امکان را می‌دهد که موهای خود را به راحتی صاف و لخت کنید. صفحه سرامیکی تورمالینی که در این دستگاه به کار رفته در مدت زمان 30 ثانیه به خوبی گرم می‌شود و حداکثر دمای 210 درجه سانتی گراد را برای شما فراهم می‌آورد. امکان تنظیم دما با 6 درجه متفاوت و سیستم خودکار خاموش شدن پس از 60 دقیقه از قابلیت‌های این دستگاه محسوب می‌شوند که شما با بهره گیری از آن‌ها می‌توانید موهای خود را به راحتی و بدون خطر و آسیب شانه و صاف کنید.

در هنگام خرید برس حرارتی به مواردی که اشاره شد دقت داشته باشید تا دستگاهی که تهیه می‌کنید کیفیت مناسبی داشته و امکان استفاده از آن نیز برای شما وجود داشته باشد. امیدواریم این مطلب اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار داده باشد و شما با استفاده از آن‌ها بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

برس حرارتی بهتر است یا اتو مو

کارایی برس حرارتی رزیا مدل ROZIA HR765    

برس حرارتی روزیا مدل HR765 يک ابزار حرفه‌اي با قابلیت صاف کردن،خشک کردن، پیچاندن و مجعد کردن مو است. حداکثر دمای برس مو 230 درجه سانتی گراد است . قابلیت تنظیم دما، دانه های سرامیکی، سیم با قابلیت چرخش 360 درجه و صفحه LCD از ویژگی های این شانه حرارتی است.
دانه های سرامیک ضمن اینکه حرارت را به شکل یکنواخت پخش می‌کند، از موها محافظت بیشتری به عمل می‌آورد. صاف‌کردن موها با برس حرارتی سریع و راحت امکان پذیر است و کسانی که موهای بلند و متوسطی دارند، می‌توانند برس استفاده کنند.

برس حرارتی روزیا

سوالات رایج در مورد برس های حرارتی

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning