روش‌های انتخاب عطر مناسب

websepanta
سیمین سیمینی
date_range بهمن ۱۲, ۱۳۹۹
message نظر 0
روش‌های انتخاب عطر مناسب

انتخاب عطر و ادکلن یک انتخاب ویژه و حساس به نظر می‌رسد که نیازمند توجه به برخی از نکات است. این نکات به شما کمک می‌کنند که انتخاب مناسبی داشته باشید و یک عطر خوشبو که مناسب برای خودتان است را خریداری کنید. ما در این مقاله تصمیم داریم شما را با این دست از نکات آشنا کنیم تا از این به بعد انتخاب بهتری داشته باشید.

نکات مهم انتخاب عطر

عطر را تست کنید

بدون شک اولین اقدامی که باید در راستای انتخاب عطر داشته باشید، تست کردن آن است؛ اما تست کردن بوی عطر نیز نیاز به توجه برخی از نکات دارد. برای مثال شما باید پس از تست یک عطر، نام آن را به خاطر بسپارید و سپس سراغ عطر دیگر بروید؛ چرا که امکان دارد پس از تست چند نمونه عطر، آن‌ها را قاطی کنید. همچنین میان تست عطر نوع اول با دیگر انواع عطر، فاصله زمانی کوتاهی را در نظر بگیرید؛ زیرا گیرنده‌های بویایی شما در مدت‌زمان کوتاهی پی‌درپی تحریک می‌شوند و دیگر نمی‌توانند بوی جدید را تشخیص دهند.

خیلی از عطرها را در یک حرکت امتحان نکنید

تلاش برای پیدا کردن رایحه عطر مورد نظر خود را در یک زمان حداکثر به سه مورد محدود کنید. قبل از تصمیم گیری ، حداقل 24 ساعت عطرهای انتخاب شده خود را در مناطق مختلف پوست خود آزمایش کنید. به این ترتیب ، شما واقعاً می توانید درک کنید که چگونه عطر روی پوست شما ایجاد می شود

ماندگاری عطر را بسنجید

پس از آنکه عطر مورد نظر خود را انتخاب کردید، دوری در فروشگاه بزنید. این موضوع سبب می‌شود که از ماندگاری عطر خود به طور کامل مطمئن شوید. توجه داشته باشید که ماندگاری عطر موضوع مهمی در زمان انتخاب عطر به حساب می‌آید، پس ساده از کنار آن نگذرید و کار خواسته‌شده را انجام دهید.

تست عطر

عطر مناسب با شخصیت خود را انتخاب کنید

افراد شخصیت‌های گوناگونی دارند و عطرها نیز در مدل‌های گوناگون به تولید رسیده‌اند که هر کدام مناسب با شخصیت‌های افراد در نظر گرفته‌شده‌اند. برای مثال اگر شما فرد لاغر اندامی هستید، توصیه می‌شود از عطرهای خنک و ملایم استفاده کنید یا اگر شما در دسته افراد چاق محسوب می‌شوید، عطر تلخ گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. ویژگی‌های اخلاقی نیز بر انتخاب عطر تاثیر دارند؛ یعنی اگر شما یک فرد خونگرم و اجتماعی هستید، عطرهایی چون عطر میوه‌ای برای شما مناسب خواهد بود. بنابراین توضیحات، توصیه می‌شود پیش از انتخاب عطر مناسب، از چنین موضوعاتی مطلع شوید و سپس خرید خود را انجام دهید.

غرایز خود را دنبال کنید

هرگز نباید رایحه را براساس نظر دیگران انتخاب کنید. این یک انتخاب شخصی است ، بنابراین همیشه آنچه را که به طور طبیعی برای حواس و سبک شما جذاب است دنبال کنید.

در مورد قیمت عطر تصمیم بگیرید.

عطر یک کالای لوکس است و هزینه آن می تواند بین محصولات بسیار متفاوت باشد. قیمت برخی از عطرها کمتر از 20 دلار است در حالی که قیمت برخی دیگر صدها یا حتی هزاران دلار است. قبل از اینکه به خرید بروید ، تصمیم بگیرید که چه مقدار پول می خواهید برای یک عطر هزینه کنید. اگر عطر هدیه است ، هم امور مالی شخصی خود را در نظر بگیرید و هم رابطه خود را با گیرنده هدیه در نظر بگیرید. اگر به همسرتان عطر می دهید ، ممکن است بخواهید برای آشنایی که خیلی خوب نمی شناسید بیشتر از هزینه خود را صرف خرید عطر کنید.

مد را دنبال نکنید

خرید عطرها را بر اساس محبوبیت یا آنچه که مد روز است انجام ندهید. بهترین رایحه برای یک شخص ممکن است متعلق به شما نباشد. قبل از متعهد شدن به یک عطر وقت خود را بگذارید ، درباره خود ، سبک و سلیقه خود بیاموزید.

به علتی که می خواهید عطر بخرید فکر کنید

آیا خرید عطر برای کارهای روزمره، برای قرار ملاقات، برای زمان خواب، مناسبتی مانند روز تولد یا عروسی است؟ رایحه ها به احساسات و حافظه متصل می شوند و غالباً وقتی دوباره آن بو را احساس می کنید ، آن را به زمان پوشیدن آن بر می گردانید. عطرها به احساسات و حافظه ما متصل هستند ، بنابراین از خود بپرسید که این عطر را برای چه چیزی لازم دارم؟

در زمان خرید عطر، به فصل سال دقت کنید

یکی دیگر از موضوعاتی که باید در زمان خرید عطر به آن توجه داشته باشید، فصل سال به نظر می‌رسد. انتخاب مناسب برای فصول سرد سال را می‌توان عطرهایی با رایحه ملایم و گرم و عطرهای مناسب برای فصول گرم را نیز می‌توان عطرهای تند و خنک در نظر گرفت. توجه داشته باشید که چنین انتخاب‌هایی کمک می‌کنند شما جذاب‌تر به نظر برسید و افراد رایحه تن شما را به خوبی به خاطر بسپارند.


انتخاب رایحه مناسب برای عطر

بدون شک یکی از موضوعاتی که در زمان انتخاب عطر مناسب با آن روبرو می‌شوید، انتخاب رایحه مناسب برای عطر است. رایحه عطر از آنجایی که شخصیت افراد را نشان می‌دهد، بسیار انتخاب تاثیرگذاری به نظر می‌رسد که باید به آن توجه داشته باشید. در ادامه این مقاله تصمیم داریم اطلاعاتی را در رابطه با رایحه عطر در اختیارتان قرار دهیم تا به خوبی انتخاب عطر مناسبی داشته باشید.

رایحه شیرین عطر

انتخاب عطر شیرین مناسب برای افرادی است که روحیه‌ای خونگرم، لطیف و ساده دارند. عطرهایی با رایحه گل‌ها، مرکبات، عطر وانیل و مواردی از این دست، از جمله عطرهای شیرین به حساب می‌آیند که طرفداران بسیاری دارند. توجه داشته باشید که عطرهای شیرین تنها مختص به خانم‌ها نیست و بسیاری از آقایان نیز این نوع از عطر را برای استفاده ترجیح می‌دهند؛ بنابراین اگر شما فرد شوخ و پر انرژی هستید، انتخاب عطر با رایحه شیرین برای شما مناسب خواهد بود.

رایحه خنک عطر

افراد جاه‌طلب و به دنبال قدرت، عموما به دنبال عطرهایی هستند که رایحه خنکی دارند. این دست از افراد به سبب آنکه خود را از دیگر افراد برتر می‌دانند، به دنبال در معرض توجه بودن قرار دارند و انتخاب یک عطر با چنین رایحه‌ای می‌تواند این دست از افراد را به خوبی به اهدافشان برساند. امروزه برندهای گوناگونی به تولید عطر با رایحه خنک پرداخته‌اند که عموما از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. برای مثال می‌توان به عطر ورساچه اشاره داشت که یک عطر مردانه با رایحه خنک است.

رایحه های عطر

رایحه تلخ عطر

افراد با ثبات و قوی نیز عموما عطرهایی را انتخاب می‌کنند که رایحه تلخ دارند؛ به نوعی می‌توان گفت که اگر شما از دسته افرادی هستید که از در انجام یک کار مصمم می‌شوید و چیزی حریف شما نخواهد شد، انتخاب عطر تلخ، مناسب به نظر می‌رسد. توجه داشته باشید که عطرهای تلخ عموما در شیشه‌های تیره‌رنگ قرار دارند و شما می‌توانید در برندهای گوناگون عطر مناسبی را با رایحه تلخ انتخاب کنید. یکی از برندهایی که به تولید عطر تلخ پرداخته است را می‌توان عطر جورجیو آرمانی در نظر گرفت که توانسته شهرت بسیاری برای خود رقم بزند.

رایحه ملایم عطر

پیش از آنکه به انتخاب عطر با رایحه ملایم بپردازید، توصیه می‌شود که تفاوت‌های این عطر با عطر رایحه شیرین را متوجه شوید. توصیه ما برای انتخاب عطر ملایم، افرادی هستند که زندگی سری و مرموز دارند؛ یعنی شما نمی‌توانید به راحتی خلق‌وخو این افراد را شناسایی کنید، چرا که هر روز به نوعی تغییراتی در خود ایجاد می‌کنند و با این کار دیگران را سردرگم می‌کنند. البته لازم به ذکر است که اکثریت افراد انتخاب عطر با رایحه ملایم را ترجیح می‌دهند و طرفداران این نوع از عطرها هستند.

رایحه تند عطر

انتخاب عطر با رایحه تند یکی از انتخاب‌های حساس به نظر می‌رسد، چرا که این عطرها طرفداران خاص خود را دارند. از جمله افرادی که این دست از عطرها را برای خود می‌پسندند، افراد باهوشی هستند که تمایل دارند شرایط بر وفق مرادشان طی شود. نکته دیگری که باید در رابطه با عطرهای تند بدانید، این است که این نوع از عطر شادابی بیشتری به فرد می‌بخشد و فرد با استفاده از آن احساس شیک و متفاوت بودن می‌کند؛ بنابراین اگر از دسته افرادی هستید که به رایحه تند علاقه دارید، عطرهای برند لالیک را از دست ندهید؛ چرا که شما را شگفت‌زده خواهد کرد.


تاثیر نوع پوست بر انتخاب عطر

یکی از مواردی که می‌تواند بر ماندگاری عطر شما تاثیر داشته باشد، نوع پوست خودتان است. برای مثال عطرها معمولا بر روی پوست تیره و چرب ماندگاری بیشتری نسبت به پوست‌های خشک و روشن دارند؛ پس در زمان انتخاب عطر به این موضوع نیز توجه داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

تاثیر نوع پوست در عطر

استفاده صحیح از عطر

یکی از سوال هایی که در رابطه با عطر وجود دارد، این است که کجا باید آن را زد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مناسب‌ترین نقاط برای زدن عطر در واقع قسمت‌هایی به حساب می‌آید که در آن‌ها نبض قرار گرفته است. برای مثال می‌توان به مچ دست، زیر گردن، پشت گوش و نقاطی از این دست اشاره داشت.

به پوست خود عطر نزنید.

احتمالاً دیده اید که مادر، مادربزرگ یا دوستانتان مچ دست خود را عطر می زنند و آنها را به هم می مالند. این یکی از اولین عادت های رایحه ای است که ما همیشه آموخته ایم. اما مالیدن عطر به پوست شما باعث کم رنگ شدن و تبخیر شدن رایحه های بالایی می شود. این بدان معناست که رایحه هایی که باعث شده اند شما عطر را انتخاب کنید به سرعت از بین می روند.

شما می خواهید که عطر شما به آرامی با روغنهای طبیعی پوست شما مخلوط شود. این همان چیزی است که باعث می شود رایحه شما دوام بیاورد و بوی شما بی نظیر باشد. همچنین مالیدن عطر روی پوست باعث اصطکاک می شود که می تواند گرم شود و رایحه را تغییر دهد. بنابراین روی نقاطی که رایحه شما بیشتر دوست دارد ، نقاط نبض شما متمرکز شوید.

تمام نکات ذکر شده در مقاله، به شما کمک می‌کنند که انتخاب عطر مناسبی داشته باشید و هزینه خود را برای یک عطر با ارزش بپردازید. در آخر امیدواریم نظر شما نیز همانند نظر ما باشد و با توجه به این نکات، خرید مناسبی داشته باشید.


سوالات رایج در مورد انتخاب عطر

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning