روغن های تقویتی 

  • نام محصول: روغن آرگان خالصکاربرد: احیا و ترمیم پوست، مو و ناخن مهمترین ویژگی ها:آرگان خالص، ویتامین E، امگا 6 خنثی نمودن اثرات مخرب رادیکالهـای آزاد بر پـوست و مو نرمی کوتیکول اطراف ناخن و ترک پاشنه پا رطوبت رسان و نرم کننده پوست و مو پیشگیری از شکنندگی موها اثر آنتی اکسیدانی بسیار بالا احیاء پوست و مو جذب بسیار بالارنگ: طلایی

    295,000 تومان موجود
    9 نقد(ها)
    بیشتر
    موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف

روغن‌های تقویتی پوست و مو

ریزش مو برای برخی از افراد به یکی از مشکلات اصلی آن‌ها در زندگی تبدیل شده است. به‌طوری‌که بسیاری از افراد در مطب پزشکان در انتظار راهی برای جلوگیری از ریزش مو هستند. در این میان، عده زیادی در آرزوی موهای درخشان و پرپشت به سر می‌برند، ولی پس از گذشت مدتی در آخر، کوتاه کردن موهای خود را به ریزش و بی‌حالتی آن‌ها ترجیح می...

روغن‌های تقویتی پوست و مو

ریزش مو برای برخی از افراد به یکی از مشکلات اصلی آن‌ها در زندگی تبدیل شده است. به‌طوری‌که بسیاری از افراد در مطب پزشکان در انتظار راهی برای جلوگیری از ریزش مو هستند. در این میان، عده زیادی در آرزوی موهای درخشان و پرپشت به سر می‌برند، ولی پس از گذشت مدتی در آخر، کوتاه کردن موهای خود را به ریزش و بی‌حالتی آن‌ها ترجیح می‌دهند.
عوامل و شرایط زیادی بر کم‌پشتی و ریزش موها تأثیرگذار هستند. همچنین روش‌های مختلفی جهت تقویت مو و کمک به رشد آن وجود دارند. آمپول‌های تقویتی، قرص‌های ویتامین، کاشت مو و اکستنشن از روش‌های مورد استفاده برخی از افراد برای کاهش ریزش مو هستند. از روش‌های دیگری که برای تقویت پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به روغن‌های گیاهی تقویتی اشاره کرد.

چرا باید از روغن‌های تقویتی استفاده کرد؟

روغن‌های گیاهی تقویتی، یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت پوست و مو هستند و می‌توانند به‌صورت مستقیم بر روی پوست و مو، مورد استفاده قرار گیرند. این نوع از روغن‌ها دارای مواد مغذی بسیار، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و املاح هستند. با ماساژ دادن مو و پوست خود با این روغن‌ها به‌صورت هفتگی یا ماهانه، می‌توانید از ریزش موها و خشکی پوست خود جلوگیری کنید.
پیش از استفاده از هر نوع روغن تقویتی پوست و مو، از جنس پوست و موی خود اطلاع پیدا کنید. اگر موهای چربی نداشته باشید، روغن‌های تقویتی پوست و مو بهترین گزینه برای شما هستند. یکی از روش‌های تقویت پوست و مو از طریق روغن‌های گیاهی، استفاده از آن‌ها چند ساعت قبل از حمام است. به صورتی که می‌توانید از این روغن‌ها بر روی ریشه موهای خود استفاده کرده تا ریشه مو و پوست سر شما به‌خوبی با این مواد تماس پیدا کنند.

 محبوب‌ترین روغن‌های تقویتی پوست و مو 

۱. روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از چیزهایی است که برای همه مصارف می‌توان از آن استفاده کرد که تقویت پوست و مو یکی از مهم‌ترین این مصارف است. روغن نارگیل مقدار زیادی اسید چرب دارد که این موضوع باعث نفوذ بدون تبخیر آن به پوست و مو می‌شود. همچنین کربوهیدرات و ویتامین‌های موجود در روغن نارگیل، برای سلامت مو بسیار مفید است.

۲. روغن زیتون

یکی از روغن‌های قوی برای تقویت پوست و مو، روغن زیتون است. این روغن به‌صورت عمیق در پوست و مو نفوذ می‌کند و باعث حالت گرفتن بهتر موها نیز می‌شود. همچنین روغن زیتون، موها را رطوبت رسانی کرده و خشکی آن‌ها را پس از استفاده مداوم از بین می‌برد.

۳. روغن آووکادو

روغن آووکادو یکی از روغن‌های مغذی پوست و مو است که بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای پوست ملتهبی دارند یا موی سر آن‌ها بسیار نازک است. ترکیب سبک روغن آووکادو باعث جذب سریع آن در پوست و مو شده و پوست را رطوبت رسانی می‌کند. SPF موجود در روغن آووکادو باعث حفاظت پوست در برابر نور آفتاب شده و موجب محافظت از مو در مقابل ضررهای ناشی از اشعه ماوراء بنفش می‌شود.

۴. روغن آرگان

روغن آرگان را از مغزهای تولید شده از درختان آرگان دریافت می‌کنند. این روغن دارای مقدار زیادی اسید چرب، ویتامین E و آنتی‌اکسیدان است. همچنین روغن آرگان یکی از روش‌های تقویت پوست و مو به شمار می‌آید و باعث محافظت از پوست و مو در مقابل گرما و اشعه ماورا بنفش می‌شود. روغن آرگان موجب درخشندگی و صافی و براقی مو شده و رطوبت مو را نیز حفظ می‌کند.

۵. روغن بادام تلخ

یکی از مؤثرترین روش‌های تقویت مو، استفاده از روغن بادام تلخ است. روغن بادام تلخ را به‌منظور نرم کردن و رطوبت رسانی به موی سر استفاده می‌کنند. استفاده این روغن موجب پرپشتی و حجیم شدن موها شده و همچنین باعث براق شدن مو می‌شود.

نکات مهم در زمان استفاده از روغن تقویتی پوست و مو

در زمان استفاده از روغن‌های گیاهی تقویتی پوست و مو، نکاتی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید. نکات مهمی مثل جنس و نیاز پوست و مو، شناخت انواع روغن‌های گیاهی و کارکرد آن‌ها و محل تهیه روغن‌های کاملاً طبیعی و باکیفیت، از نکاتی هستند که پیش از استفاده از روغن‌های تقویتی باید به آن‌ها توجه کنید.

از دیگر نکاتی که قبل از استفاده از روغن تقویتی پوست و مو باید موردتوجه قرار گیرند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. استفاده از روغن‌های ارگانیک

اگر می‌خواهید از روغن‌های گیاهی برای تقویت پوست و موی خود استفاده کنید، باید حتماً به این نکته توجه کنید که روغن گیاهی موردنظر را از جایی تهیه کنید که مطمئن باشید کاملاً طبیعی و ارگانیک هستند و هیچ نوع ماده شیمیایی و مواد افزودنی ندارند. در این صورت است که می‌توانید تأثیر واقعی آن‌ها را در تقویت پوست و موی خود ببینید.

۲. بررسی مواد تشکیل‌دهنده

در زمان تهیه روغن تقویتی پوست و مو حتماً به مواد تشکیل‌دهنده آن توجه کنید. برچسب روی آن را به‌دقت مطالعه کرده و مطمئن شوید از هیچ نوع ماده شیمیایی در آن استفاده نمی‌شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که در تهیه آن‌ها از عطر و مواد افزودنی دیگری استفاده نشده است.