جدیدترین متدهای اصلاح مو

websepanta
سیمین سیمینی
date_range بهمن ۱۲, ۱۳۹۹
message نظر 0
جدیدترین متدهای اصلاح مو

اصلاح مو و پیرایش مو از جمله اقداماتی به حساب می‌آید که می‌تواند بر زیبایی و آراستگی شما تاثیر بسزایی داشته باشد؛ از همین جهت توصیه می‌شود علاوه بر خودآرایی و یادگیری آرایش، به این آموزش یعنی آموزش اصلاح مو نیز بپردازید. از همین جهت تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را جدیدترین با متد اصلاح مو آشنا کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب‌ها را برای موهای خود داشته باشید؛ بنابراین با ما همراه باشید.

کوتاه کردن چتری‌ها

یکی از محبوب‌ترین کوتاهی‌های مو را می‌توان کوتاهی چتری مو در نظر گرفت. چتری زدن مو که در بین دختران و زنان بسیار شایع است نیاز به مهارت دقیقی دارد؛ چرا که کوچک‌ترین اشتباهی می‌تواند منجر به مشکلات بسیاری شود.

در رابطه با مراحل این مدل از اصلاح مو باید در ابتدا موهای خود که تمیز و خشک هستند را به سمت جلوی سرتان شانه بزنید، سپس با استفاده و کمک از یک شانه که دم ‌باریک و بلند دارد، موهای خود را به شکل یک مثلث از جلو مو جدا کنید. توجه داشته باشید که مقدار مو جداسازی شده به سلیقه شما بستگی دارد که دلتان می‌خواهد تا کجا چتری شما حاشیه داشته باشد.


پس از آنکه موهای خود را جدا کردید، بقیه موها را با استفاده از یک کلیپس یا کش ببندید تا حواستان را پرت نکنند. سپس برای بار دیگر موهای خود را شانه بزنید و آن‌ها را روبرو صورت و چشم‌هایتان نگه‌دارید و سپس یک تاب به آن بدهید. سپس باید قد مو که می‌خواهید داشته باشید را باید تعیین کنید.

البته در چنین موضوعی پیشنهاد ما به شما این است که قد موهایتان را وسط بینی تنظیم کنید و سپس با استفاده از یک قیچی به نسبت تیز، موها را کوتاه کنید. باید متذکر شد که تعیین قد مو کاملا اختیاری است و هیچ اجباری در اندازه گفته شده وجود ندارد.

متد اصلاح مو چتری‌ها

کوتاهی باب گرد

مدل مو باب که امروزه بسیار ترند شده است را می‌توان یک مدل مو قدیمی که دوباره مورد توجه قرار گرفته در نظر گرفت. این مدل از مو به سبب راحتی که به فرد در زمینه نگهداری، شستشو و … می‌دهد، از دسته مدل موهای محبوب به نظر می‌رسد؛ اما متد اصلاح مو برای این مدل چگونه است؟


پیش از هر چیزی موهای خود را مرطوب و نمدار و سپس با استفاده از شانه دم‌باریک، فرق وسط باز کنید؛ همچنین فرق وسط خود را تا پشت سرتان نیز ادامه دهید و موهای که پشت سرتان قرار دارد را نیز دسته‌بندی کنید و قسمت جدا شده را نزدیک به 3 سانت تا بالای گردن با زاویه صفر درجه کوتاه کنید.

سپس باید قسمت 3 سانتی شده را با زاویه 45 درجه‌ای که به قیچی می‌دهید نیز کوتاه کنید. این کار را باید با موهای قسمت‌های راست و چپ مو خود نیز انجام دهید. توجه داشته باشید که دسته‌بندی‌ها و حرکت قیچی را به درستی پیش ببرید؛ چرا که کوچک‌ترین اشتباه و لغزشی می‌تواند منجر به هم ریختن شرایط اصلاح مو مدل باب گرد شود.

کوتاهی باب گرد

مدل کوتاهی خورد

اصلاح مو به صورت خورد یکی دیگر از مدل‌های کوتاهی به حساب می‌آید که مخصوص به موهایی بلند که اندازه آن حداقل تا زیر شانه است، مناسب به نظر می‌رسد. شما برای انجام این مدل از کوتاهی باید حتما موهای خود را خیس کنید و زمانی که رطوبت بر روی موهایتان است آن‌ها را شانه بزنید. توجه داشته باشید که اگر موهای فر و مجعد دارید، این کار در حمام و پس از آنکه از نرم کننده استفاده کردید، انجام دهید.

پس از آنکه موهای خود را شانه کردید و مطمئن شدید که هیچ گره‌ای در بین موهای شما نیست، با استفاده از یک شانه فرق وسط برای موهای خود باز کنید و آن را تا پشت سر خود ادامه دهید. سپس سر خود را تا حدی که چانه در گودی قرار گیرد، پایین بیاورید و موها را برای بار دیگر شانه بزنید تا صاف شود.

سپس باید از قد موهای خود کوتاه کنید. این کوتاهی نیاز نیست بیش از حد باشد و قد موها را بیش از حد کوتاه کند؛ اندازه‌ای 2 تا 5 سانتی‌متری برای این کوتاهی مناسب است. شما برای اینکه این کوتاهی را انجام دهید، نیاز دارید تنها انتها موها را با استفاده از قیچی و به صورت صاف کوتاه کنید.

همچنین برای آنکه کوتاهی موهای جلو سر خود را با کوتاهی موهای پشت سر هماهنگ کنید، باید حتما چانه خود را در گودی قرار دهید و سپس سعی کنید اندازه موهای جلویی را نیز با اندازه موهای کوتاه شده پشت سرتان هماهنگ کنید. باید متذکر شد که در چنین حالتی امکان استفاده از آینه وجود ندارد و شما تنها می‌توانید با استفاده از چشم‌های خود متوجه هماهنگی‌ها و درست کوتاه کردن مو شوید.

مدل کوتاهی خورد

نکته دیگری که باید در زمان کوتاهی مو جلو سر به آن توجه داشته باشید، این است که قسمت میانی موها به کوتاهی بیشتری نیاز دارد؛ این کار برای هماهنگی کوتاهی موهای پشت با موهای جلو است.

همچنین سبب می‌شود که موهایی حالت دار داشته باشید؛ بنابراین این موضوع را نیز در نظر بگیرید. پس از آنکه این مراحل را انجام دادید، موها را به پشت سر خود ببرید و دوباره شانه بزنید.

در چنین حالتی به خوبی متوجه می‌شوید که موها حالت کوتاهی خورد پیدا کرده‌اند. البته شما در این مرحله می‌توانید به سراغ چتری‌های خود نیز بروید و آن‌ها را نیز به اندازه و مدل دلخواه نیز کوتاه کنید.

برای آنکه به خوبی متوجه زیبایی اصلاح مو مدل خورد شوید، توصیه می‌شود موها را با استفاده از یک سشوار و یا اتو به طور کامل لخت کنید و سپس با استفاده از یک روغن مناسب همانند روغن آرگان موهای خود را چرب کنید تا لطافت و درخشندگی موها نیز حفظ شود.


مدل‌های اصلاح مو بسیار متنوع است و شامل موارد دیگری مانند کوپ، خالی کردن دور مو، انواع دیگر از باب و … می‌شود. موضوع اصلاح مو در مردان نیز به همین صورت است و برای موهای مردانه نیز انواع مدل وجود دارد. نکته‌ای که باید در زمان کوتاهی مو در نظر بگیرید، این است که بتوانید به خوبی قیچی و شانه را در دست بگیرید و تمرکز کافی بر انجام اموری که انجام می‌دهید، داشته باشید.

توجه داشته باشید که کارها را به درستی و با دقت انجام دهید؛ چرا که کوچک‌ترین خطایی می‌تواند منجر به خراب شدن موها شود و از آنجایی که این موضوع راه برگشتی ندارد، توصیه می‌شود در ابتدا به درستی مورد توجه قرار گیرد. در آخر امیدواریم این مقاله برای شما جالب بوده باشد و توانسته باشید از آن استفاده لازم را ببرید.


متد اصلاح مو پیکسی

موهای کوتاه دیگر به معنای مدل های خسته کننده و تکراری نیست. برش های این مدل امروزی بصورت مخروطی یا کمتر از حد متوسط است ، بنابراین افزایش و حجم اضافی دقیقاً در جایی که شما می خواهید اتفاق می افتد. برش های نامتقارن با چتری های کناری بلندتر هنوز هم وجود دارند و شما با این روش می توانید جزئیات خاصی به ظاهر خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning