آشنایی با بهترین مارک‌های اتو مو

تاریخ انتشار: 99/11/11
نمایش: 72
(0 رای)

اگر به دنبال بهترین مارک اتو مو می‌گردید و در این بازار شلوغ سردرگم شده‌اید، اول این مقاله را بخوانید تا در ابتدا با نکات کلیدی برای انتخاب مو آشنا شوید و سپس تصمیم بگیرید به سراغ کدام برند بروید. مطمئنن در میان این همه برند انتخاب سختی در پیش دارید ولی قبل از آن باید بدانید از اتو مویتان چه انتظاراتی دارید، می‌خواهید سریع داغ شود یا به این امکان نیازی ندارید؟ بعلاوه موهایتان چه جنسی دارد؟ در میان صفحات مختلف اتو مو (سرامیک، تیتانیوم و تورمالین)، هر صفحه برای یک جنس مویی پیشنهاد می‌شود. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.


نکات کلیدی خرید اتو مو

پیچ یا دکمه تنظیم حرارت اتو مو: موقع خرید دقت کنید حتما بتوانید درجه حرارت اتو مو را تنظیم کنید. اگر این امکان وجود نداشته باشد ممکن است اتو مو بیش از اندازه داغ شود و موهای شما را بسوزانید. ما می‌دانیم شما دوست دارید موهایتان سالم بماند، پس به این نکته حیاتی دقت کنید. درجه حرارت پایین برای موهای نازک مناسب است و اگر موهایتان ضخیم است اندکی حرارت را بیشتر کنید اما هیچ وقت درجه حرارت بالا برای صاف کردن سریع موهایتان را انتخاب نکنید.
انتخاب صفحه اتو مو: در بازار سه نوع صفحه اتو مو وجود دارد: صفحه سرامیکی، تورمالین و تیتانیوم که در ادامه تفاوت این سه صفحه سرامیکی را توضیح می‌دهیم.

 • صفحه سرامیکی: تمامی اتو موهای قدیمی صفحه سرامیک دارند. سرامیک دیر داغ می‌شود ولی توزیع حرارتی آن نسبت به صفحات دیگر بهتر است. بنابراین اتو مو سرامیکی به افرادی دارای موهای ظریف، شکننده و حساس و مویی که راحت‌تر حالت می‌گیرد توصیه می‌شود.
 • صفحه تیتانیوم: تیتانیوم یک نوع فلز است و اگر اتو موی سرامیکی و تیتانیومی در دست بگیرید متوجه می‌شوید وزن اتو مو تیتانیوم بسیار سبک‌تر است. بعلاوه این صفحات برعکس سرامیک سریع داغ می‌شوند و این ویژگی هم می‌تواند مزیت برای شما محسوب شود و هم ایراد ؛ از این جهت که سریع داغ می‌شود مزیت بزرگی است و سریع می‌توانید موهایتان را صاف کنید ولی از سوی دیگر حرارت بیش از حد می‌تواند به موها شما آسیب بزند. بنابراین این نوع صفحه به افرادی با جنس مو زخیم، کلفت، خشن و فرفری توصیه می‌شود.
 • صفحه تورمالین: تورمالین کریستال خرد شده‌ای است که به صفحات سرامیکی تزریق می‌شود و زمانی که اتو مو داغ می‌شود این ماده یونهای منفی زیادی برای مقابله با یونهای مثبت تولید می‌کند و باعث صاف شدن موها می‌شود.

اتو مو مناسب


چطوری اتو مو مناسب با جنس مویتان انتخاب کنید؟

موهای لخت و سالم: اگر موهایتان نازک، حساس و شکننده است به سراغ صفحات سرامیکی بروید. صفحات سرامیک گرما را به طور یکنواخت پخش می‌کنند. بعلاوه در پایین ترین درجه ممکن قرار دهید تا کمترین آسیب به موهایتان برسد.
موهای فر، مجعد و زخیم: برای شمایی که موهای زخیم دارید صفحه تیتانیوم بهتر است و راحتتر می‌توانید موهایتان را صاف کنید. فقط مراقب باشید دمای آن را پایین نگه دارید تا از آسیب دیدن موهایتان جلوگیری کنید. بعلاوه اتوموهایی با صفحات بزرگ کار شما را راحتتر می‌کنند.
موهای وز و آسیب دیده: اتو موهای تورمالین بهترین گزینه برای شما هستند. این مدل اتو مو در خنثی سازی یون‌هایی که باعث وز شدن موهای شما می‌شوند بهتر عمل می‌کنند و آسیبی به موهایتان نمی‌زنند.


چطوری از آسیب زدن به موهایتان هنگام اتو کشیدن جلوگیری کنید؟

اولین آسیب بزرگ زمانی اتفاق می‌افتد که بعد از حمام موهایتان را اتو بکشید. این بدترین کاری است که در حق موهایتان می‌توانید انجام دهید. پس حتما حتما موهایتان را زمانی که خشک هستند اتو بکشید. دومین آسیب بزرگ کشیدن اتو مو در فواصل کوتاه است، ببینید وقتی هر روز موهایتان را اتو بکشید باعث ایجاد ریزش در موهایتان می‌شوید. سومین آسیب بزرگ نگه داشتن اتو مو بر روی مویتان به مدت زمان طولانی است، بعد از ۵ تا ۱۰ ثانیه باید اتو مو را بردارید وگرنه فقط آسیب به موهایتان می‌زنید. چهارمین و آخرین مورد، استفاده از حرارت بالاست و این کار بسیار آسیب زننده است، تا جای ممکن با درجه حرارت بسیار پایین اتو بکشید.

بهترین مارک اتو مو


این مارک‌های اتو مو بر چه مبنایی انتخاب شده است؟

این اتو موها منطبق با سایت‌های معتبر خارجی و بر مبنای موجود بودن در ایران و پیشنهادات و نظرات سایت‌ها انتخاب شده است.


بهترین مارک‌های اتو مو

اتو مو مارک رمینگتون

از سابقه مارک رمینگتون همینقدر کافیست که بدانید بیش از ۸۰ سال سابقه درخشان در زمینه تولید لوازم آرایشی در آمریکا دارد و یکی از برندهای محبوب و قابل اعتماد در سراسر جهان به شمار می‌آید.
اگر بخواهید بدانید کدام مدل از این برند محبوب است، اتو مو رمینگتون مدل S9100 را پیشنهاد می‌کنیم. این اتو مو در سایت goodhousekeeping امتیاز ۸۵ از ۱۰۰ را به خود اختصاص داده و اکثریت داوطلبان رضایت کامل از این مدل اتو مو داشتند. طبق گفته این سایت 300 نفر بیش از 60 مدل اتو مو را امتحان کرده‌اند و از بین این 60 مارک، 11 تای آن به عنوان بهترین مارک اتو مو انتخاب شده‌اند که در این بین اتو مو رمینگتون مدل S9100 جایگاه دو را به دست آورده و در بازارهای ایران موجود است. بعلاوه اگر در سایت های دیگر نیز نگاه کنید همه این مارک را پیشنهاد داده‌اند.

 • جنس صفحه: سرامیک
 • نوع صفحه: پهن
 • مدت زمان گرم شدن: 30 ثانیه
 • گستره‌ی دما: 200 تا 220 درجه سانتی گراد

اتو مو رمینگتون


اتو مو مارک پرومکس

این برند از سال ۱۳۸۰ فعالیت حرفه‌ای خودش را به عنوان برندی حرفه‌ای و تخصصی حالت دهنده‌های برقی مو و با نام تجاری مکس آغاز کرده و با استقبال عمومی زیادی روبرو شده. بنابراین دومی برندی که ما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ آن بروید برند پرومیکس است. البته خرید اتو مو پرومیکس نسبت به رمینگتون هزینه کمتری هم برای شما دارد.
اتو مو پرومکس مدل ۵۷۲۱ در میان اتو موهای این برند محبوب است و توانسته محبوبیت خوبی در میان خانم‌ها به دست آورد.

 • جنس صفحه: سرامیک
 • نوع صفحه: متوسط
 • مدت زمان گرم شدن: 30 ثانیه
 • گستره‌ی دما: 200 تا 220 درجه سانتی گراد

اتو مو مارک بابلیس

بابلیس هم مانند رمینگتون یک برند شناخته شده جهانی است و یکی از بزرگترین کمپانی‌های تولید محصولات آرایشی در فرانسه به شمار می‌رود، بعلاوه توانسته در زمینه ساخت جدیدترین ابزارها برای زیبایی مو بسیار موفق عمل کند.
در این برند مدل ( I pro 235 XL-ST389E) از همه محبوب‌تر و گران قیمت‌تر بوده و ویژگی بارز این مدل سیستم قفل دمایی آن است که از سوختن موهایتان جلوگیری می‌کند.

 • جنس: سرامیک پیشرفته
 • نوع صفحه: پهن
 • گستره‌ی دما: 220 تا 240 درجه سانتی گراد

اتو مو بابلیس


اتو مو مارک استایلر

کمپانی مک در کشور کانادا با همکاری یک هنرمند آرایشکگر و یک


اتو مو برند فیلیپس

شرکت فیلیپس نیر در میان مردم جهان محبوبیت دارد و دفتر مرکزی آن در آنستردام هلند واقع شده است. اتو موهای این مارک به طور اختصاصی برای اتو کسی، حالت دهی آسان و سریع طراحی شده‌اند.
بهترین مدل اتو مو در این برند مدل ( BHS378/0) است که توانسته نظرات مثبتی را به خود جلب کند و ویژگی مثبت آن صفحه سرامیکی کراتینی این دستگاه به شمار می‌رود.

 • جنس صفحه: سرامیک
 • نوع صفحه: متوسط
 • گستری‌ی دما: 220 تا 240 درجه سانتی گراد

سوالات رایج در مورد خرید بهترین مارک اتو مو

برای موهای فر و مجعد چه نوع اتو موی مناسب است؟

 اتوموهایی با صفحات بزرگ و از جنس تیتانیوم  بهتر است.

بهترین مارک اتو مو با صفحات سرامیکی متعلق به کدام برند است؟

رمینگتون، پرومکس، بابلیس، استایلر و فیلیپس

برای موهای وز و آسیب دیده چه نوع اتو موی  مناسب است؟

اتو موهای تورمالین بهترین گزینه برای شما هستند. این مدل اتو مو در خنثی سازی یون‌هایی که باعث وز شدن موهای شما می‌شوند بهتر عمل می‌کنند .